Jakub Dyjas bez licencji PZTS. Jego drużynie grozi degradacja z Superligi

Jakub Dyjas

Właśnie wybuchł ogromny skandal w polskiej Superlidzie. I to na początku sezonu. Najlepszy, a do tego najlepiej opłacany zawodnik w Superlidzie, Jakub Dyjas nie ma wykupionej licencji na sezon 2021/2022. Oznacza to, że wszystkie mecze, w którym wziął udział w tym sezonie w drużynie KS DEKORGLASS Działdowo, zgodnie z regulaminem rozgrywek PZTS, powinny zakończyć się walkowerem na korzyść drużyn przeciwnych.

Do tego klubowi z Działdowa, zgodnie z regulamin, grozi spadek z Superligi.

KS DEKORGLASS Działdowo wygrał w tym sezonie wszystkie cztery mecze
. Działdowo pokonało kolejno Morliny Ostróda, Bogorię Grodzisk Mazowiecki, Sokołów Jarosław i AZS AWFiS Balta Gdańsk. W każdym z tych meczów, kluczową postacią był Dyjas.

A zgodnie z pkt. 16.2.1.11. regulaminu rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego na sezon 2021/2022, "udział w meczu ligowym zawodniczki lub zawodnika nieuprawnionych do uczestnictwa w zawodach – weryfikacja wyniku meczu jako walkower dla drużyny przeciwnej oraz kara finansowa 1000 zł (EK, SM i 1L)".

Do tego, zgodnie z pkt. 16.3.2. tegoż regulaminu, "Trzykrotne nałożenie na drużynę kary w postaci walkowera dla drużyny przeciwnej – wykluczenie z rozgrywek z prawem uczestniczenia w rozgrywkach niższej klasy w następnym sezonie."

Warto dodać, że KS DEKORGLASS Działdowo gra również w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Co zrobi PZTS? Czekamy na dalszy rozwój zdarzeń.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Jakub Dyjas bez licencji PZTS. Jego drużynie grozi degradacja z Superligi 2021-10-07 12:27:39
Powrót

Magazyn Polski PingPong

© pingpong.com.pl 2008-2021

FULL WERSJA PEŁNA STRONY
.