Truls Möregårdh jest 'spalony'. Wczoraj rozegrał mecz w szwedzkiej ekstraklasie!

Truls Möregårdh /fot. KS DEKORGLASS Działdowo

Ciąg dalszy problemów zespołu KS DEKORGLASS Działdowo. Tym razem chodzi o występ ich zawodnika, Trulsa Möregårdha w rozgrywkach szwedzkiej ekstraklasy. Möregårdh wczoraj rozegrał dwa pojedynki ligowe dla Eslövs AI BTK w meczu 1. kolejki Pingisligan - odpowiednika naszej Superligi. Möregårdh wygrał dwa single, pokonując kolejno Owena Cathcarta i Shu Ana, a jego drużyna wygrała z Falkenbergs BTK 4:0.

Zgodnie z pkt. 5.1.4 regulaminu rozgrywek PZTS na sezon 2021/2022 "Zawodniczka lub zawodnik zagraniczny uczestniczący w rozgrywkach drużynowych EK i SM mogą również uczestniczyć w zagranicznych rozgrywkach ligowych organizowanych przez federacje niebędące członkami ETTU".

Co to oznacza? Oznacza to, że od wczoraj, Truls Möregårdh jest nieuprawniony do gry w Superlidze Mężczyzn w tym sezonie.

Truls Möregårdh rozegrał dla Działdowa osiem indywidualnych pojedynków, w których to wygrał siedem gier.

Polski Związek Tenisa Stołowego ma jeszcze w tym tygodniu przedstawić oficjalne stanowisko odnośnie KS DEKORGLASS Działdowo. Nieoficjalnie mówi się, że drużyna z Działdowa będzie musiała zapłacić karę za walkowery i zostanie zdegradowana do 1. ligi.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Truls Möregårdh jest 'spalony'. Wczoraj rozegrał mecz w szwedzkiej ekstraklasie! 2021-10-13 16:49:26
Powrót

Magazyn Polski PingPong

© pingpong.com.pl 2008-2021

FULL WERSJA PEŁNA STRONY
.